Цікаво

Чи справді в СРСР хліб був краще і смачніше?

Якщо хлібобулочні вироби упакувати раніше зазначеного часу – на них може з’явитися цвіль. А запевнення в тому, що якщо на булці є наліт, то значить, вона зіпсована – не правда. Взагалі, серед усіх продуктів саме хліб можна вважати найбезпечнішим. Так стверджує лідер гільдії пекарів і кондитерів (РОСПіК) Юрій Кацнельсон.

Пише Сторінка, із посиланням на Годинник

“Fermers”

За технологією виробництва, новоспеченому батону хліба потрібно дати відлежатися кілька годин, щоб він став кімнатної температури. Але на деяких пекарнях в цей час виходять прості виробництва, що негативно відбивається на прибутку. Тому деякі недобросовісні виробники упаковують хлібобулочні вироби раніше зазначеного терміну. Коли батон охолоджується під поліетиленом, то виділяється волога не випаровується, а залишається усередині упаковки. Так як мікроби цвілі присутні буквально всюди, то у вологому середовищі вони розвиваються просто миттєво.

Так як спочатку хліб був хорошої якості, то від маленьких плям нальоту він гірше не став. А цвіль, якщо її не багато, можна просто зрізати.

Вам також сподобається: 

Також президент гільдії сказав, що не варто вірити розмовам про те, що в СРСР хлібобулочні вироби були кращої якості, ніж зараз. І що якість сучасної борошна і всякі добавки роблять хліб поганим.

Це не правда, що пекарі спеціально беруть борошно поганої якості, тому що вона дешевша. Взагалі, немає поганої муки, є різні види і сорти. Для кожного виду виробів підходить борошно певного сорту, наприклад: для здоби один сорт, для хліба – інший, для пиріжків – третій.

В СРСР хліб для населення випікався без добавок для збільшення терміну придатності, але їх обов’язково додавали в інші сорти хліба, наприклад для моряків або провідників поїздів. В сучасний тістовий хліб, який довго не черствіє, теж додають спеціальні консерванти, які обов’язково були перевірені і схвалені Росспоживнаглядом. Вся сучасна хлібобулочна продукція дозволена до виробництва відповідальними органами нагляду.

Також Кацнельсон дав пораду, що коли ви вибираєте батон, основну увага приділіть того, як він виглядає і пахне, а не назві і виробнику. Якщо аромат і вид вам подобаються, вартість влаштовує, тоді можна подивитися і на товарну марку, але це не обов’язково.

Адже хлібобулочна продукція піддається в печі сильній тепловій обробці і це робить її майже стерильною. Але якщо ви збираєтеся з’їсти виріб з начинкою з продуктів, які швидко псуються (м’ясо, сир та інше), то краще звернути увагу на дату виготовлення і брати тільки свіжоспечені вироби.

Вам також має сподобатись...