Сад і город

Як після збору полуниці забезпечити гарний врожай цих ягід наступного року

На городах полуниця є доволі популярною культурою. Але для отримання гарного врожаю потрібно забезпечити відповідний догляд.

Пише Сторінка, із посиланням на Вподобайка

Після того, як буде зібраний врожай полуниці, потрібно приділити особливу увагу цій культурі для того, щоб наступного року теж виросло багато смачних ягід. Саме в цей час полуничні кущі починають розростатися. На них ростуть вуса з новими розетками, з’являються нові ріжки та формуються нові квітконоси, які наступного сезону почнуть давати плоди.

Після збору врожаю на ділянці, де росте полуниця, необхідно провести санітарне прибирання:

 • треба позбутися останків рослин, старих гілок, бур’янів, зібравши та спаливши їх за межами території;
 • необхідно позбутися листя, вус та кущів, які викликають підозру, щоб через них не захворіли сусідні кущі;
 • міжряддя потрібно розпушити, а кущі обгорнути землею;
 • кущі треба обробити за допомогою інсектицидів, акарицидів та фунгіцидів;
 • організувати підживлення полуниці за допомогою мінеральних добрив. Також треба додати мікроелементи. На кожен квадратний метр потрібно вносити 30 грамів добрива;
 • ділянку треба регулярно поливати, щоб земля не пересихала. Кращим варіантом буде встановлення крапельного поливу;
 • кущі необхідно замульчувати свіжими останками рослин та свіжоскошеним сіном.

Як підживлювати полуницю в липні

Полуницю необхідно підгодовувати відповідним добривом, яке продається у крамницях. Не бажано використовувати хлористий калій для підживлення. В якості добрива можна взяти торішній гній та розсипати його у міжряддях. Завдяки цьому родючість грунту значно підвищиться. Також слід підживити рослини курячим послідом, розведеним у воді у співвідношенні 1:15.

Догляд за полуницею в серпні

Для догляду за кущами в серпні потрібно виконувати ті ж самі роботи, які проводяться у липні. Також потрібно провести ряд додаткових робіт:

 • виконати обрізання листя, щоб залишилося лише молоде та ріжки;
 • зрізуються вуса на відстані 10 сантиметрів від куща;
 • міцні на нові розетки слід пересадити на іншу ділянку, а усі інші розетки слід видалити;
 • виконується профілактична обробка полуниці для захисту її від шкідників та хвороб;
 • потрібно підгодувати кущі, щоб зміцнити їх стійкість до морозів.

Як підживлювати полуницю в серпні

Полуниця підживлюється комплексними добривами (азот, фосфор та калій у співвідношенні 1:2:4). В якості органічних добрив підійдуть торф, кісткове борошно та перепрілий перегній. Не треба змішувати органічні та мінеральні добрива. Для зимівлі полуницю треба накрити нетканим укривним матеріалом або мульчею.

Роботи по догляду за полуницею ремонтантною

Така полуниця може регулярно давати плоди через невеликі проміжки часу. Догляд за цією полуницею повинен бути особливий.

Постійно треба проводи роботи по видаленню пошкоджених частин куща, в тому числі квітконосів та листя. На кущах повинні залишатися лише вуса першого порядку. Далі їх необхідно укорінити за допомогою підготовлених стаканчиків, щоб перенести на іншу ділянку.

Поливати потрібно теплою водою часто, але не дуже рясно. Необхідно слідкувати, щоб грунт не пересихав, але не був занадто зволоженим. Інакше корені можуть почати гнити. Для підживлення використовуються азотні та калійні добрива. При підготовці грунту, в який будуть висаджуватися молоді рослини, потрібно внести фосфорні добрива.

На зиму не треба залишати кущі з квітконосами. Їх необхідно зрізати. Ділянка накривається на зимовий період нетканим укривним матеріалом, щоб захистити полуницю від морозів.

Ремонтантна полуниця відрізняється недовгим терміном життя, тому через 2 роки потрібно замінити кущі новими молодими рослинами. Слід пам’ятати, що не у всіх сортів утворюються вуса. Тому для розмноження таких сортів використовується насіння.

Оптимальним проміжком часу для створення нової ділянки з полуницею вважається липень та серпень. Рослини зможуть прижитися до осені та стійко перенести зимові морози.

Інколи ремонтантну полуницю вирощують нестандартним тунельним способом. Захищають таку полуницю так само, як і звичайні рослини: їх знімають на підготовлену ділянку та вкривають нетканим агроволокном.

В осінні місяці у теплі дні потрібно по боках підняти укривний матеріал, щоб забезпечити кращу циркуляцію повітря.

При дбайливому та ретельному догляді за полуницею можна зібрати наступного року гарний врожай великих та смачних ягід.

Вам також має сподобатись...